Servis lyží Brno

Poradna

Nejčastější dotazy

Jednoduše. Lyže nejedou a zadrhávají se. Na skluznici se vytváří šedý povlak či tzv. chlupatí, což značí nedostatečné namazání, kvůli čemuž se skluznice vysouší. Navoskování zajistí dokonalý skluz a kontrolu.

Často se stává, že se po letním uskladnění objeví na hranách lyží koroze. V takovém případě je potřeba nechat nabrousit lyže bezodkladně, protože čím déle budete se servisem vyčkávat, tím více materiálu bude následně třeba odebrat, aby byla hrana ideálně ostrá. Ukazatelem nedostatečně naostřených hran je špatná stabilita. Pokud vám lyže přestanou držet na tvrdším podkladu, podkluzují a ztrácíte nad lyžováním kontrolu, jedná se o špatně nabroušené hrany.

Pokud jezdíte na technickém sněhu, je dobré nechat navoskovat lyže každý druhý den. Po pětidenním lyžování je potřeba dát lyže do servisu na kompletní revizi. Jde nejen o vaše pohodlí, ale i bezpečí.

Úhel u broušení hran je individuální, záleží na zdatnosti lyžaře a sněhových podmínkách. Naši servismani Vám rádi individuálně poradí, jaký je pro Vás ideální úhel.

Lyže otřete od vody, aby Vám nezačaly rezavět hrany a lyže neskladujte u sebe, rozdělejte je a každou uložte zvlášť. Ideálněje dejte do místnosti s pokojovou teplotou bez slunečního svitu.

Lyže byste měli po sezóně očistit, navoskovat skluznici a hrany, aby byly lyže chráněny před prachem a nečistotami. Lyže by měly být uskladněny v místnosti s pokojovou teplotou a mimo sluneční svit.

3 pracovní dny (dle vytíženosti)

Jedná se o zavedenou společnost fungující od roku 1978. V současné době je nejsilnějším světovým výrobcem ve svém oboru. Wintersteiger vyvinul jedinečný, přesný a šetrný způsob broušení hran lyží pomocí keramických kotoučů, který si chrání patentem. Broušení hran na strojích Wintersteiger využívají přední výrobci lyží Atomic, Blizzard, Fischer, Völkl a další, ale také rakouský lyžařský národní tým a týmy USA, Kanady nebo Německa.

Kontaktujte nás

Adresa

ZebraStores s.r.o.
Bílanská 2461/16
Kroměříž
Česká republika